Szoboszlai Dominik Psg

Mon, 15 Aug 2022 01:46:04 +0000

Szoboszlai Dominik 92. percben szerzett góljával az RB Leipzig házigazdaként 2–2-es döntetlent játszott szerdán a Paris Saint-Germainnel a labdarúgó-Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. Lipcsében a nyolcadik percben Christopher Nkunku szerzett vezetést a hazaiaknak, és a gólpasszt adó André Silva három perccel később megduplázhatta volna csapata előnyét, ám a büntetőjét Gianluigi Donnarumma kivédte. Georginio Wijnaldum duplájával a szünet előtt fordított a PSG, a következő gólra pedig a 92. percig kellett várni, amikor Szoboszlai Dominik tizenegyesből megszerezte első BL-gólját jelenlegi együttese színeiben, és a beállította a végeredményt. Az utolsó percben – a videóról megítélt büntető után – a magyar játékos határozottan állt a labda mögé, és végül nem hibázott, még ha Neymar igyekezett is volna őt kizökkenteni (7:55-től az eset a videóban). A cikke szerint Szoboszlai Dominik a mérkőzés után a brazil csatárral folytatott beszélgetést illetően elmondta, Neymar megkérdezte tőle, hogy gólt fog-e szerezni?

Szoboszlai dominik golden boy

Csapatuknak a nyolcaddöntőbe jutásra már nincs esélye, de az Európa-ligában folytathatja nemzetközi szereplését, ha megelőzi a belga Club Brugge együttesét. A B csoportban a 2019-ben BL-győztes Liverpool hazai pályán az első félidő félénél már két találattal vezetett az Atlético Madrid ellen, ráadásul Felipe Monteiro kiállítása miatt a spanyol bajnok emberhátrányba került. Az angol csapat több gólt már nem szerezett, de sikerével biztosította nyolcaddöntőbe jutását, az Atlético pedig az utolsó két fordulóban nagy csatát vívhat az AC Milannal és az FC Portóval a másik továbbjutó helyért. A C csoportban az Ajax a negyedik mérkőzését is megnyerte - ezúttal a Borussia Dortmund otthonában győzött 3-1-re, a meccs kétharmadában emberelőnyben játszva -, így a további eredményektől függetlenül szintén továbbjutott. Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló: A csoport: RB Leipzig (német) - Paris Saint-Germain (francia) 2-2 (1-2) Manchester City (angol)-Club Brugge (belga) 4-1 (1-1) Az állás: 1. Manchester City 9 pont, 2.

A Liverpool sima 2-0-val elintézte az Atlético Madridot és továbbment, az Ajax pedig Dortmundban nyert. Szoboszlai Dominik 92. percben szerzett góljával az RB Leipzig házigazdaként 2-2-es döntetlent játszott szerdán a Paris Saint-Germainnel a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, ennek ellenére már biztosan nem juthat a nyolcaddöntőbe. Lipcsében a nyolcadik percben Christopher Nkunku szerzett vezetést a hazaiaknak, és a gólpasszt adó André Silva három perccel később megduplázhatta volna csapata előnyét, ám a büntetőjét Gianluigi Donnarumma kivédte. Georginio Wijnaldum duplájával a szünet előtt fordított a PSG, a következő gólra pedig a 92. percig kellett várni, amikor Szoboszlai Dominik tizenegyesből megszerezte első BL-gólját jelenlegi együttese színeiben, és a beállította a végeredményt. A vendégek közül ezúttal térd- és combsérülés miatt hiányzott Lionel Messi. A lipcseiek magyar válogatott játékosai közül Gulácsi Péter végigvédte a találkozót, Willi Orbán kezdő volt, de a szünetben lecserélték, Szoboszlai pedig az 59. percben lépett pályára.
szoboszlai dominik psg live szoboszlai dominik psg anzeigen

Pénteken több, egymástól független lap és hírügynökség is azt írta, hogy megszületett a megállapodás az osztrák Salzburg és a német RB Leipzig csapata között, így Szoboszlai Dominik Ausztriából Németországba költözik. Hivatalosan ugyanakkor még nem jelentették be az átigazolást. Most azt vizsgáljuk meg, hogy hová, milyen csapatba érkezik a magyar válogatott legértékesebb játékosa, s milyen perspektívái lehetnek a lipcsei igazolásnak? A német bulvárlap, a Bild szerint Zinedine Zidane, a Real Madrid edzője a héten személyesen hívta fel Szoboszlai Dominikot. A Real Madridon kívül gondolkozott már a leigazolásán a Juventus, az Inter, az Ajax, a Milan, az Arsenal, és még sok más topcsapat. A jövője nem csak Magyarországon volt téma, hanem szinte mindenhol Európában. Hogy ezekből a csapatnevekből mennyi volt az igaz, a komoly érdeklődő, ma már biztosan nem tudjuk meg. Lőw Zsoltot, a PSG magyar edzőjét a Kicker erről is kérdezte néhány hete: Fontos számára, hogy fokozatosan fejlődjön. A Bayern vagy a PSG még túl erős lenne neki.

A PSG-be igazolhat Szoboszlai Dominik - Blikk

A 77. percben jött a szépítés, Zincsenko bal oldali beadására Mahrez érkezett a hosszún, fejese után pedig a hálóban kötött ki a labda (2–1). A 83. percben Kyle Walker rúgta fel csúnyán André Silvát, amiért pirosat kapott, így emberhátrányban zárt a végül alulmaradó, de így is csoportelső City. PSG–FC Bruges 4–1 A csoport másik meccsén ezúttal nem volt kérdés, a világ legértékesebb futballistája, Kylian Mbappé már a második perc elején a hosszú alsóba küldött egy kipattanót, öt percre rá pedig kapásból meglőtte a második gólját is (2–0). Még mindig az első félidőben jártunk, amikor a világbajnok francia támadó egy finom kötény után Lionel Messihez játszott, az argentin támadó pedig 20 méterről a hosszúba tekert (3–0). Ez volt a friss aranylabdás támadó 757. gólja pályafutása során, egyes statisztikusok szerint ezzel beérte Pelét a második helyen, mások 765 találatot számolnak a brazilnak – hamarosan vélhetően ez utóbbi is meglesz azért. AZ ELSŐ CRISTIANO RONALDO 801-GYEL. Ehhez a második félidőben tett is lépést, Rits szépítése után az utolsó negyedóra kezdetén büntetőből volt eredményes Messi, beállítva a 4–1-es végeredményt.

A 90. percben pedig már egyikük sem volt a pályán, így vállalta magára a feladatot Szoboszlai. Marsch egyébként a játékvezetéssel kapcsolatban is bőbeszédű volt, nem éppen pozitív hangvétellel. A tréner a 30. percben sárga lapot kapott Andreas Ekbergtől, amiért hevesen reklamált, az esetet a találkozó után így kommentálta: Az az érzésem, hogy a bírók általában a nagyobb csapatok javára döntenek a kisebbekkel szemben. Nehéz kivívni a tiszteletüket. Végig olyan volt, mintha a játékvezető a meccs után autogramot szeretett volna kérni Neymartól. Négy forduló után az A csoportot a Manchester City vezeti 9 ponttal, a PSG a második 8-cal, a négypontos Brugge és az egypontos Leipzig az Európa-ligáért harcolhat a továbbiakban.

• Formás női test.com

Ebben a sokra hivatott, fiatal csapatban nagyot tudna alakítani a 20 éves Szoboszlai Dominik. És ha esetleg gyorsan kinőné a szász alakulatot, még mindig van ideje egy erősebb csapathoz igazolni. Ahol igazi világsztárrá válhatna. Komoly címeket nyerhetne. És ahogy a lengyel válogatottól tart mindenki Lewandowski miatt, úgy tartanának a magyartól is Szoboszlai Dominik teljesítménye miatt. Szoboszlai Dominiknek tökéletes választás lehet az RB Leipzig Forrás: AFP/Joe Klamar Végül muszáj szólnunk arról is, hogy most lehetnek olyan szurkolók is, akik csalódottak, amikor Szoboszlai neve mellett meglátják a Lipcse nevét. És nem a Milan, a Real Madrid, vagy az Arsenal nevét. Tény, hogy a mögöttünk lévő hónapokban Szoboszlait ezekkel az együttesekkel (is) összehozta a sajtó. De ezek – ebben szinte biztosak vagyunk és ezt Szoboszlai menedzsere sem tagadta – egytől egyig találgatások voltak. Vagy éppen újságírók hazugságai. Nyilván az RB Leipzig nem a Real Madrid, a Manchester United, a Juventus vagy az Ajax - legalábbis a múltját tekintve nem.

A kitétel csupán az, hogy a csapattagok 16 és 35 év közöttiek legyenek. A tét ugye első körben a budapesti döntő, ahonnan a győztes megy a katari világdöntőre, ahol találkozni lehet Neymarral, illetve a bajnok gárda meg is mérkőzhet vele. Hogy ez magyarként lehetetlen küldetésnek tűnik? Aligha, hiszen két évvel ezelőtt éppen egy magyar csapat, a Zsírkréták nyerte meg a finálét, vagyis honfitársaink a címvédők! Jelentkezni a selejtezőkre ITT lehet.
#ajaspo #UCL — Gracenote Live (@GracenoteLive) December 7, 2021 Hiába a portugálok zakója és a Dortmund Beşiktaş elleni gálája (5–0), a két csapat egymás elleni meccsei (0–1, 3–1) miatt a Sporting már korábban fixen továbbjutott. Végezetül a D csoportban a Real Madrid otthon is legyőzte Toni Kroos és Marco Asensio góljával az utolsó fél órára megfogyatkozó Intert (2–0), így könnyedén nyerte meg a csoportot, a Sahtar pedig a 93. percben bukta el első sikerét, a volt fehérvári Boban Nikolov mentett pontot a Sheriffnek (1–1). BAJNOKOK LIGÁJA 6. FORDULÓ A CSOPORT RB Leipzig (német)–Manchester City (angol) 2–1 (Szoboszlai 24., André Silva 71., ill. Mahrez 76. ) Kiállítva: Kyle Walker (Manchester City, 83. ) PSG (francia)–FC Bruges (belga) 4–1 (Mbappé 2., 7., Messi 38., 76. – a másodikat 11-esből, ill. Rits 68. ) A csoport végeredménye: 1. Manchester City 12 pont, 2. PSG 11, 3. RB Leipzig 7, 4. FC Bruges 4 B CSOPORT Milan (olasz)–Liverpool (angol) 1–2 (Tomori 29., ill. Szalah 36., Origi 55. )
  1. Ingyenes minecraft játékok 2018
  2. Milyen antibiotikum torokgyulladásra auto
  3. Legjobb kozmetikus képzés 18
  4. 120x120 műanyag ablak
  5. Dönthető háttámlás tricikli
  6. Hullámos hajból frizurák
  7. Miniszterelnök jelölti vita online